Un bărbat de 43 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a căzut în timpul unui zbor cu parapanta în zona Clopotiva, comuna Râu de Mori din judeţul Hunedoara. Persoana era conştientă şi cooperantă şi avea o fractură la tibie, a mai transmis ISU Hunedoara. El a fost transportat cu o ambulanţă SMURD la spitalul din oraş.
„În această după-amiază, printr-un apel la numărul unic de urgenţă 112, a fost anunţat faptul că un bărbat are nevoie de îngrijiri medicale după ce a căzut în timpul unui zbor cu parapanta în zona Clopotiva, comuna Râu de Mori. Spre locul indicat s-a deplasat de urgenţă, echipajul SMURD din cadrul Gărzii de Intervenţie Baru. La faţa locului, paramedicii au găsit un bărbat în vârstă de 43 de ani, conştient şi cooperant, care prezenta o fractură de tibie”, arată comunicatul de presă al ISU Hunedoara.
Evenimente
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
Bărbatul a primit primul ajutor la locul evenimentului, după care a fost transportat cu ambulanţa SMURD la spitalul din Hunedoara, pentru investigaţii medicale amănunţite şi tratament de specialitate.
![Foto: ISU Hunedoara](http://i0.1616.ro/media/2/2701/33586/21251256/2/whatsapp-image-2023-07-09-at-17-31-01-1.jpg?width=540)
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=21251256&pid=2701)
Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.