Echipa Poli Iaşi a încheiat la egalitate marţi, în deplasare, scor 2-2, meciul disputat împotriva formaţiei CSA Steaua, în etapa a treia din play-off-ul Ligii 2.

Jakub Vojtus a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 14. CSA Steaua a egalat pe finalul primei reprize, în minutul 45+1, prin Tsvetelin Chunchukov.

Gazdele au preluat conducerea prin Chipirliu, în minutul 72, atacantul bucureştenilor ajungând la 13 goluri stagionale. Ieşenii au egalat însă în minutul 87, când Vojtus a reusit dubla, plasând perfect o lovitură de cap.

În clasament conduce Poli Iaşi, cu 45 de puncte, urmată de CSA Steaua, cu 44 de puncte. Ieşenii rămân neînvinşi în play-off.