FC u Craiova 1948 a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, marţi, în deplasare, la Chiajna, cu Concordia, în etapa a XVII-a a Ligii a II-a.

În minutul 64, jucătorul gazdelor Gabriel Deac, scăpat singur cu portarul oaspeţilor, l-a lovit la cap cu piciorul pe Robert Popa, care a avut nevoie de intervenţia medicilor timp de mai multe minute. Goalkeeper-ul craiovenilor nu a mai putut continua meciul, fiind înlocuit de Mario Enache.

În urma acestui rezultat, FC U Craiova continuă să conducă în clasament, cu 31 de puncte, din 15 jocuri. ASU Poli Timişoara este pe locul 2, cu 28 de puncte, iar Petrolul, pe 3, cu 27 de puncte, ambele având câte 16 meciuri jucate.

Dunărea Călăraşi şi Rapid au, de asemenea, 27 de puncte, din 15 partide, şi ocupă locurile 4, respectiv 5.

Concordia Chiajna ocupă locul 14, cu 17 puncte, la egalitate cu Ripensia Timişoara, de pe locul 15.