Formaţia Atletico Madrid a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0, de echipa Espanol Barcelona, într-un meci din etapa a XXXVI-a a campionatului Spaniei.

Golurile au fost marcate de Godin ’45 (autogol) şi Borja Iglesias ’52, ’89 (penalti).

Tot sâmbătă, Levante s-a impus cu scorul de 4-1 în faţa echipei Rayo Vallecano (goluri Campana ’14, Vezo ’43, Jason ’85, Bardhi ’90 / Garcia ’71). În minutul 30, Morales (Levante) a ratat un penalti. În minutul 83, de la Rayo a fost eliminat Adri Embarba.

Partidele Deportivo Alaves – Real Sociedad şi Celta Vigo – FC Barcelona au loc tot sâmbătă, iar meciurile Getafe – Girona, Eibar – Betis, Real Madrid – Villarreal, Real Valladolid – Athletic Bilbao şi Huesca – Valencia sunt programate duminică.