Formaţia FC Barcelona a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 4-0, echipa Espanol, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Spaniei.

Lionel Messi a înscris două goluri, în minutele 17 şi 65, şi în minutul 26 a pasat decisiv pentru Dembele. Celălalt gol al Barcelonei a fost marcat de Suarez, în minutul 45.

Alte rezultate din LaLiga:

Valencia – FC Sevilla 1-1

Au marcat: Diakhaby ‘90+2 / Sarabia ‘56

Villarreal – Celta Vigo 2-3

Au marcat: Bacca ’83, ’87 / Mendez ’44, Okay ’49, Gomez ‘51

Meciurile Eibar – Levante, Huesca – Real Madrid, Real Sociedad – Real Valladolid şi Betis – Rayo Vallecano sunt programate duminică, iar întâlnirea Athletic Bilbao – Girona se va disputa luni.