Echipa CFR Cluj a învins, joi, cu scorul de 4-1 (1-0), formaţia ungară Mezokovesd-Zsory, în cel de-al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Cipru, informează pagina de Facebook a grupării ardelene.

Golurile clujenilor au fost marcate de Gomelt '26, Păun '47, '72 şi Neagu '70 din penalti, în timp ce ungurii au înscris în minutul 88.

În minutul 37, CFR Cluj a ratat un penalti prin Omrani.

Antrenorul Vasile Miriuţă a început meciul în următoarea formulă de echipă: T. Marc - Camora, Horj, Larie, Tiago Lopes - Nouvier, Gomelt, C. Deac, Sorsa - Ruiz, Omrani. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Roman, Peteleu, Rus, Păun, Mureşan, Bumba, Neagu şi Mincă.