MOŢIUNE DE CENZURĂ - Ilie Bolojan: Moţiunea ”Stingem lumina”, ca să o simplific, e una de genul: nu ne vindem companiile, le mulgem noi

MOŢIUNE DE CENZURĂ - Ilie Bolojan: Moţiunea ”Stingem lumina”, ca să o simplific, e una de genul: nu ne vindem companiile, le mulgem noi

Premierul Ilie Bolojan a declarat, marţi, că moţiunea ”Stingem lumina”, ca să o simplifice, e una de genul: nu ne vindem companiile, le mulgem noi.

"Acum să mă refer la companiile statului, colegi, că asta-i deranjul, înţeleg şi din moţiune. După câteva luni de zile, mi-am dat seama unde sunt problemele statului, pentru că nu m-a informat nimeni. Avem nişte probleme serioase, avem nişte conducte sparte, ca la termoficare, şi chiar dacă ridici preţul la gigacalorie, chiar dacă creşti subvenţiile, dacă aceste pierderi enorme, nu datorită ruginii, ci datorită găurilor care sunt date, nu sunt corectate, vă daţi seama că ţara asta nu-şi va putea echilibra bugetele", a afirmat premierul la dezbaterea moţiunii de cenzură.

"Moţiunea "Stingem lumina, ca să o simplific, e una de genul: nu ne vindem companiile, le mulgem noi", a spus premierul în plenul reunit.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră