Premierul Sorin Grindeanu a pregătit un discurs pe care îl va prezenta, miercuri, la Parlament, la citirea moţiunii de cenzură împotriva Guvernului pe care îl conduce, în care va transmite şi un mesaj celor care protestează de mai bine de o săptămână în toată ţara.
”O să vedeţi mâine în discursul pe care o să-l am la moţiunea de cenzură. E un moment important, deşi substanţa moţiunii până la urmă - ordonanţa în sine - a fost retrasă şi o să-mi spun punctul de vedere mâine în discursul pe care o să-l am legat de acest subiect şi de ceea ce înseamnă moţiunea de cenzură”, a afirmat premierul Sorin Grindeanu, întrebat fiind dacă îşi va cere scuze oamenilor pentru ceea ce s-a întâmplat legat de OUG 13.
Întrebat ce a simţit ca om când a văzut luminiţele şi mesajele de la protestele de duminică, Sorin Grindeanu a răspuns: ”Asta o să aflaţi în momentul în care, poate, nu o să mai fiu şi în funcţia de prim-ministru”.
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.