Premierul Marcel Ciolacu a anunţat, după vizita făcută vineri la fabrica Apulum, că „împreună cu Ministerul Muncii, vom găsi soluţii pentru a înfiinţa la Alba-Iulia mai multe clase de ucenici în domeniul ceramicii şi porţelanului”.
„Munca oamenilor de aici este extraordinară, iar această tradiţie trebuie dusă mai departe!”, a mai spus şeful Guvernului.
„De aceea, împreună cu Ministerul Muncii, vom găsi soluţii pentru a înfiinţa la Alba-Iulia mai multe clase de ucenici în domeniul ceramicii şi porţelanului”, a conchis Ciolacu.




























