Ghimpu la Iaşi, cu ocazia lansării în cursa prezidenţială din R. Moldova: Nu avem nevoie de două state româneşti, ci de România, ţara noastră

Ghimpu la Iaşi, cu ocazia lansării în cursa prezidenţială din R. Moldova: Nu avem nevoie de două state româneşti, ci de România, ţara noastră
Mihai Ghimpu şi-a lansat la Iaşi candidatura la Preşedinţia Republicii Moldova

Câteva sute de persoane, în majoritate cetăţeni moldoveni, au participat, duminică, în Piaţa Unirii, din Iaşi, la acţiunea de lansare a candidatului Partidului Liberal Mihai Ghimpu în cursa prezidenţială, participanţii scandând sloganuri unioniste. În discursul rostit, Ghimpu a spus că este dispus să renunţe la mandatul de preşedinte al R. Moldova pentru ca "această funcţie să fie mutată la Cotroceni”.

Recomandările editorilor
Ultima oră