Preşedintele Klaus Iohannis l-a eliberat din funcţia de judecător la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie pe Vlad Decebal-Constantin, ca urmare a pensionării acestuia de la 1 iunie, informează Administraţia Prezidenţială.
Astfel, conform sursei citate, şeful statului a semnat, vineri, decretul „privind eliberarea din funcţia de judecător a domnului Vlad Decebal-Constantin la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, la data de 1 iunie 2024 - pensionare”.




























