Fostul primar al Ploieştiului susţine că a făcut investiţii într-o casă care aparţinea unei firme a lui Sebastian Ghiţă

Fostul primar al Ploieştiului susţine că a făcut investiţii într-o casă care aparţinea unei firme a lui Sebastian Ghiţă
Sebastian Ghiţă (Foto: Inquam photos / Ovidiu Micsik)

Fostul primar al Ploieştiului Iulian Bădescu, audiat în dosarul privind imobilul pe care l-ar fi primit de la Sebastian Ghiţă în schimbul finanţării echipei de baschet Asesoft Ploieşti, a arătat în faţa judecătorilor că a investit în respectiva locuinţă şi a plătit chiar mai multe rate până şi-a dat seama că imobilul era ipotecat la o bancă.

Recomandările editorilor