EXCLUSIV: Dan Ioan Popescu a plătit banii datoraţi în urma deciziei instanţei de confiscare a unei părţi din avere

EXCLUSIV: Dan Ioan Popescu a plătit banii datoraţi în urma deciziei instanţei de confiscare a unei părţi din avere
Dan Ioan Popescu a plătit banii datoraţi în urma deciziei instanţei (Foto: cdep.ro)

Dan Ioan Popescu a plătit la bugetul statului aproape 890.000 de lei, suma pentru care Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a dispus confiscarea în dosarul privind venituri obţinute ilicit de către fostul ministru al Economiei şi de către soţia sa, arată ANAF într-un răspuns transmis la solicitarea agenţiei News.ro.

Recomandările editorilor