După ce a renunţat la contractul atribuit ilegal de Ciocâlteu şi Lazăr, cheltuielile Spitalului “Sfântul Ioan” cu analizele s-au înjumătăţit - referat

După ce a renunţat la contractul atribuit ilegal de Ciocâlteu şi Lazăr, cheltuielile Spitalului “Sfântul Ioan” cu analizele s-au înjumătăţit - referat
Foto: Octav Ganea / Inquam Photos

Alexandru Ciocâlteu şi Petruţa Lazăr, foşti manageri ai Spitalul "Sfântul Ioan" din Capitală, au atribuit ilegal contractual pentru analize medicale, din care şi-ar fi luat “comisioane mită” de peste 3,3 milioane de lei. După anularea contractului, Spitalul “Sfântul Ioan” a încheiat un contract cu altă firmă, cu tarife la jumătatea celor practicate anterior, iar analizele de autocontrol au indicat “suspiciuni privind calitatea serviciilor prestate anterior”, potrivit procurorilor.

Recomandările editorilor
Ultima oră