Secretarul american al apărării, Lloyd Austin, a condamnat atacul şi a cerut Iranului "să oprească imediat orice alte atacuri, inclusiv din partea forţelor sale".

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

El a adăugat că SUA nu "caută un conflict" cu Iranul, dar a adăugat că "nu va ezita să acţioneze pentru a ne proteja forţele şi pentru a sprijini apărarea Israelului".

Austin a precizat că forţele americane "vor rămâne poziţionate pentru a proteja trupele americane şi partenerii din regiune, pentru a oferi un sprijin suplimentar pentru apărarea Israelului şi pentru a spori stabilitatea regională".

 

Evenimente

26 mai - Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie - Perspectivele macroeconomice și fiscale ale României
viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.