Două grupuri de civili au părăsit, sâmbătă, clădiri rezidenţiale din zona oţelăriei Azovstal din Mariupol, a anunţat Ministerul rus al Apărării, potrivit bbc.com.
25 de oameni au ieşit după-amiază, iar alţi 21 au plecat din zonă după lăsarea întunericului.
Cele 46 de persoane au primit hrană, cazare şi îngrijiri medicale, a precizat ministerul rus.
Primarul din Mariupol, Vadim Boicenko, a afirmat că în oţelărie de află aproximativ 1.000 de civili şi că unii oameni sunt între viaţă şi moarte.




























