Funeraliile lui Brigitte Bardot, care a murit duminică, urmează să aibă loc miercuri, la 7 ianuarie, la Biserica Notre-Dame de l’Assomption de la Saint-Tropez, o ceremonie care va fi urmată de o „înhumare privată şi confidenţială”, declară luni Fundaţia Brigitte Bardot AFP.
Primăria orăşului portuar mediteraneean Saint-Tropez a declarat mai multor publicaţii, inclusiv AFP, că înhumarea urmează să aibă loc în Cimitirul Maritim.
Însă Fundaţia „Brigitte Bardot” nu a anunţat un loc precis la înhumării.
Ceremonia de la biserică urmează să fie transmisă în direct pe ecrane, în port şi în Piaţa centrală des Lices.
După înhumare, este prevăzut „un omagiu deschis tuturor locuitorilor Saint-Tropezşi admiratorilor” starului, precizează fundaţia.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.
Citește și...








