Coreea de Nord condamnă ultimele sancţiuni americane şi avertizează că ”denuclearizarea” este în pericol

Coreea de Nord condamnă ultimele sancţiuni americane şi avertizează că ”denuclearizarea” este în pericol
Coreea de Nord condamnă ultimele sancţiuni americane şi avertizează că ”denuclearizarea” este în pericol (Foto: Twitter)

Coreea de Nord a condamnat duminică administraţia americană, pe care o acuză că şi-a consolidat sancţiunile pe care i le-a impus şi a avertizat că dezarmarea sa nucleară ar putea să fie blocată pe termen nelimitat, relatează Reuters.

Recomandările editorilor
Ultima oră