Incendiu la un restaurant din nordul Capitalei. 20 de persoane au fost evacuate

Incendiu la un restaurant din nordul Capitalei. 20 de persoane au fost evacuate

Pompierii au intervenit sâmbătă pentru stingerea unui incendiu izbucnit la acoperişul unui restaurant situat în zona de nord a Capitalei, existând risc de propagare la o clădire învecinată. 20 de persoane au fost evacuate.

"Am fost solicitaţi să intervenim pentru stingerea unui incendiu, produs la un restaurant situat pe strada Neagoe Vodă. Incendiul se manifestă la nivelul acoperişului, cu posibilităţi de propagare la o clădire învecinată", anunţă sâmbătă ISU Bucureşti - Ilfov.
Au fost evacuate 20 de persoane.
Incendiul s-a manifestat pe aproximativ 5 mp la nivelul acoperişului, la tubulatura de evacuare a fumului, iar în acest moment este localizat.
Nu sunt persoane cu probleme medicale.
Au fost alertate 8 autospeciale de stingere, autospeciala pentru intervenţie la înălţime, 2 maşini SMURD şi Detaşamentul Special de Salvatori, însă după localizarea incendiului, vor fi retrase din dispozitiv 3 autospeciale de stingere şi Detaşamentul Special de Salvatori.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră