Un nou incendiu a izbucnit la groapa de gunoi a municipiului Sighişoara, iar pentru stingerea acestuia intervin pompierii militari, dar şi operatorul economic. Focul se manifestă în profunzime, prin mai multe focare.
”ISU Mureş a fost solicitat să intervină în cazul producerii unui incendiu la groapa de gunoi din municipiul Sighişoara. Intervin pompierii militari din cadrul Detaşamentelor Sighişoara şi Târgu Mureş”, a transmis, duminică, ISU Mureş.
Sursa citată a precizat că incendiul se manifestă pe o suprafaţă de aproximativ 600 de metri pătraţi.
![](http://i0.1616.ro/media/2/2701/33631/20737727/2/whatsapp-image-2022-06-12-at-09-30-41.jpg?width=540)
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
”Încă se lucrează pentru lichidarea acestuia. La fata locului s-a deplasat un excavator din partea operatorului economic şi două cisterne cu apă pentru alimentarea forţelor profesioniste”, a mai transmis sursa citată.
Potrivit pompierilor, în momentul de faţă incendiul se manifestă în profunzime prin mai multe focare ascunse şi se intervine pentru lichidare.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=20737727&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.