Hunedoara: Bărbat găsit inconştient pe marginea drumului, după ce a căzut de pe un moped electric

Hunedoara: Bărbat găsit inconştient pe marginea drumului, după ce a căzut de pe un moped electric

Un bărbat de 47 de ani a fost găsit inconştient, vineri, pe marginea unui drum din judeţul Hunedoara, iar ancheta a arătat că bărbatul ar fi căzut de pe un moped electric.

”Poliţia oraşului Petrila a fost sesizată, în data de 3 aprilie, în jurul orei 18:00, cu privire la faptul că o persoană a fost găsită în stare de inconştienţă pe drumul de centură care face legătura dintre oraşul Petrila şi municipiul Petroşani”, anunţă, vineri seară, IPJ Hunedoara.

Din primele verificări efectuate de poliţişti, s-a stabilit că este vorba despre un bărbat în vârstă de 47 de ani, domiciliat în municipiul Petrila, care se deplasa cu un moped electric pe strada 1 Decembrie 1918, pe direcţia de mers Petroşani către Petrila.

”În timp ce circula pe centura ocolitoare a oraşului, acesta s-ar fi dezechilibrat şi ar fi căzut pe pietrişul din afara părţii carosabile. Bărbatul a fost preluat de un echipaj SMURD şi transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate”, a mai transmis sursa citată.

Cercetările sunt continuate in cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor