Cupa Mondială 2026: Japonia a remizat cu Suedia, scor 1-1. Ambele echipe s-au calificat în 16-imi

Cupa Mondială 2026: Japonia a remizat cu Suedia, scor 1-1. Ambele echipe s-au calificat în 16-imi

Echipele Japoniei şi Suediei au remizat, scor 1-1, vineri dimineaţă, în grupa F a Cupei Mondiale, şi ambele reprezentative s-au calificat în 16-imi.

Pentru Japonia a marcat Maeda (56), iar pentru Suedia a înscris Elanga (62).

Japonia se califică în 16-imi de pe locul 2, cu 5 puncte, după ce a învins Tunisia, scor 4-0, şi a remizat cu Ţările de Jos, scor 2-2.

Suedia a acumulat 4 puncte, după ce a pierdut cu Ţările de Jos, scor 1-5, şi a învins Tunisia, scor 5-1. 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor