Două persoane au suferit arsuri în urma unei explozii produse, vineri, la o butelie, într-un imobil din Lieşti, judeţul Galaţi. Deflagraţia a fost urmată de un incendiu.
Potrivit ISU Galaţi, printr-un apel la 112 a fost anunţată producerea unui incendiu la un imobil din localitatea Lieşti.
Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
Acolo s-au deplasat două autospeciale de stingere şi un echipaj SMURD pentru acordarea primului ajutor calificat.
În urma exploziei unei butelii, au rezultat două victime care prezintă arsuri şi primesc îngrijiri medicale la locul incidentului.

Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.