Caraş Severin - Un autotren a luat foc pe DN 6, între Armeniş şi Teregova - FOTO

Caraş Severin - Un autotren a luat foc pe DN 6, între Armeniş şi Teregova - FOTO

Un autotren cu butelii metalice goale a luat foc duminică, pe DN 6, între Armeniş şi Teregova, în judeţul Caraş-Severin.

"Pompierii militari cărăşeni intervin în aceste momente pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autotren, pe DN 6, între localităţile Armeniş şi Teregova", informează ISU Caraş-Severin.
La locul evenimentului s-au deplasat de urgenţă două autospeciale de stingere cu apă şi spumă din cadrul Detaşamentului de Pompieri Caransebeş.
La sosirea forţelor de intervenţie, incendiul se manifestă la nivelul capului tractor şi la o parte a remorcii.
La ora transmiterii ştirii, incendiul este localizat, pompierii acţionând pentru lichidarea acestuia.
Autotrenul transportă butelii metalice goale.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră