Argeş: Un tânăr care a accidentat grav un pieton şi a fugit a fost prins după trei săptămâni

Argeş: Un tânăr care a accidentat grav un pieton şi a fugit a fost prins după trei săptămâni
Un tânăr care a accidentat grav un pieton şi a fugit a fost prins după trei săptămâni

Un tânăr în vârstă de 19 ani, din judeţul Argeş, care în urmă cu aproape trei săptămâni a accidentat grav un pieton, iar apoi a fugit de la locul accidentului, a fost reţinut vineri de către poliţişti.

Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Argeş, poliţiştii din Piteşti au reţinut, vineri, un tânăr în vârstă de 19 ani, care în data de 1 noiembrie a accidentat grav un pieton, după care a fugit de la locul accidentului.

Poliţiştii au descoperit autoturismul condus de tânăr într-un atelier de reoparaţii auto din municipiul Câmpulung, iar în urma verificărilor a fost identificat şi autorul accidentului.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră