Echipa Manchester City a învins sâmbătă, în deplasare, echipa Wolverhampton, scor 3-0, într-un meci din etapa a şaptea a Premier League.

Manchester a rezolvat meciul în primul sfert de oră, când Jack Grealish (min. 1) şi Erlig Haaland (min. 16) au marcat pentru oaspeţi. În minutul 33 Wolverhampton a rămas în zece oameni, după eliminarea lui Nathan Collins.

Phil Foden a stabilit scorul final, în minutul 69, şi Manchester City, victorioasă cu 3-0, a trecut, deocamdată, pe primul loc în clasament, cu 17 puncte.

Sâmbătă s-au mai jucat alte două meciuri din Premier League:

Aston Villa – Southampton 1-0 (Jacob Ramsey 41);

Nottingham Forest – Fulham 2-3 (Taiwo Awoniyi 11, Lewis O’Brien 77 / Tosin Adarabioyo 54, Joao Palhinho 57, Harrison Reed 60).