West Ham United, viitoarea adversară a echipei FCSB în grupele Conference League, a câştigat, duminică, meciul din deplasare cu formaţia Aston Villa, scor 1-0

Antrenorul echipei West Ham, David Moyes, a început meciul cu Aston Villa utilizând o formulă de joc 1-3-5-2: Fabianski – Creswell, Zouma, Kehrer – Ben Johnson, Forbals, Soucek, Emerson, Rice – Scamacca, Bowen. În minutul 23 Ben Johnson s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Vladimir Coufal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Pablo Fornals, din pasa lui Declan Rice, în minutul 74.

Într-un alt meci din Premier League, Wolverhampton şi Newcastle au încheiat la egalitate duminică, scor 1-1. Golurile au fost marcate de Ruben Neves (38) şi Allan Saint-Maxim (90).

Primul meci dintre West Ham şi FCSB se va disputa joi, 8 septembrie, la Birmingham.

Programul de meciuri al echipei FCSVB în grupa B din Conference League este următorul:

8 septembrie (22:00) - West Ham United - FCSB

15 septembrie (22:00) - FCSB - RSC Anderlecht

6 octombrie (19:45) - Silkeborg IF - FCSB

13 octombrie (22:00) - FCSB - Silkeborg IF

27 octombrie (19:45) - RSC Anderlecht - FCSB

3 noiembrie (22:00) - FCSB - West Ham United