Echipa West Ham United, adversara echipei FCSB în grupele Conference League, a încheiat la egalitate, miercuri, meciul din etapa a cincea a Premier League, cu formaţia Tottenham, scor 1-1.

West Ham United a fost condusă, pe teren propriu de Tottenham, după autogolul lui Thilo Kehrer, din minutul 34. Golul egalizator a venit de la Michail Antonio, în minutul 55.

Rezultatele înregistrate în meciurile disputate miercuri:

Manchester City – Nottingham Forest 6-0 (Erling Haaland 12,23, 38, Joao Cancelo 50, Julian Alvarez 65, 87)

FC Liverpool – Newcastle United 2-1 (Roberto Firmino 61, Fabio Carvalho 90+8 / Alexander Isak 38)

Arsenal Londra – Aston Villa 2-1 (Gabriel Jesus 30, Gabriel Martinelli 77 / Douglas Luiz 74)

Bournemouth – Wolverhampton 0-0