Echipa Werder Bremen s-a impus duminică în deplasare, în faţa echipei Werder Bremen, scor 4-3, într-un meci din etapa a patra a Bundesligii

Eintracht a deschis scorul în minutul 2, prin Mario Gotze. Gazdele au revenit repede, prin două goluri reuşite de Jung (14) şi Bittencourt (17), dar până la pauză Eintracht a trecut din nou în faţă. Kolo Muani a egalat în minutul 32, iar Lindstrom a înscris pentru 3-2 în minutul 39. Imediat după pauză Djibril Sow a majorat scorul la 4-2, iar Fullkrug, în minutul 90+2, a stabilit rezultatul final din penalti.

Este prima victorie a lui Eintracht în actuala ediţie de campionat şi prima înfrângere pentru Werder din acest sezon.

Într-un alt meci disputat duminică, FC Koln şi VfB Stuttgart au încheiat la egalitate, scor 0-0.