Volei feminin: România, victorie cu Ungaria şi în al doilea amical de la Budapesta

Volei feminin: România, victorie cu Ungaria şi în al doilea amical de la Budapesta
FOTO: FRV

Naţionala de volei feminin a României a învins şi miercuri seară reprezentativa Ungariei, la Budapesta, în al doilea meci amical programat în ţara vecină, în pregătirea pentru Campionatul European.

Tricolorele s-au impus cu scorul de 3-2, după ce în primul meci test au câştigat cu 3-1.

Anterior, tricolorele au jucat amicale în Estonia, 3-0, 1-3 şi ultima dispută, 2-2, după o înţelegere între antrenori privind numărul seturilor jucate.

România va debuta la Campionatul European cu Italia, în 15 august, la Verona.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră