Tehnicianul echipei FCSB, Bogdan Vintilă, a declarat duminică seară, după meciul cu Sepsi, scor 2-1, că formaţia sa ar fi trebuit să mai înscrie patru goluri.

“La pauză am corectat lucrurile pe care nu le făcusem în prima repriză. Am început jocul foarte moale. Am avut două ocazii periculoase prin Coman. După pauză ne-am făcut jocul nostru, un joc de posesie. Puteam să marcăm cel puţin încă 4-5 goluri uşor. Trebuia să mai marcăm încă patru goluri. Sunt fericit că am învins o echipă puternică şi că ne continuăm drumul spre play-off”, a spus Vintilă la Look Plus.

Formaţia FCSB a învins, duminică seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I, în care oaspeţii au condus cu 1-0.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Au marcat Gnohere ’56 (penalti) şi Tănase ’60 pentru FCSB, respectiv Karanovic ’27 pentru Sepsi.