FC Dinamo Bucureşti a câştigat prima partidă amicală din cadrul stagiului de pregătire la Gniewino, scor 4-0 (2-0) împotriva polonezilor de la ZKS Olimpia Elblag, prin golurile marcate de Sorescu, Hanca, D. Popa şi I. Şerban.

Eşanu – Corbu, D. Ciobotariu, Katsikas, Vl. Olteanu – Hanca, Mahlangu, D. Nistor – Sorescu, Axente, Moldoveanu au evoluat din primul minut pentru echipa antrenată de Florin Bratu, iar după pauză au mai jucat Muţiu, Dudea, M. Popescu, Ehmman, Sg. Popovici, R. Grigore, Tîrcoveanu, I. Şerban, C. Dima, Pesic şi D. Popa.

Următorul meci amical al dinamoviştilor este programat joi, 5 iulie (ora 21:00), împotriva echipei Arka Gdynia, locul 12 în prima ligă a Poloniei la finalul sezonului trecut.