Echipa poloneză Radomiak Radom, antrenată de tehnicianul român Costel Gâlcă, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, formaţia Pogon Szczecin, în etapa a patra din Ekstraklasa.

Echipa condusă de Costel Gâlcă a avut un start bun la Szczecin. Radomiak a deschis scorul în minutul 20, când Christos Donis a recuperat o minge în propriul teren, i-a pasat printre apărătorii adverşi lui Lisandro Semedo, care a pătruns în careu şi a şutat la colţul lung pentru 1-0. În minutul 27 oaspeţii au majorat scorul: corner Rafal Wolski şi lovitură de cap Mateusz Cichocki, care a stabilit rezultatul final, 2-0 pentru Radomiak. Echipa lui Gâlcă se află pe locul 6 în campionat, cu 6 puncte.