Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, Seleccion AFE Futbol, scor 3-0, în cel de-al treilea meci amical al iernii.

CFR Cluj a deschis scorul din penalti, în minutul 19, prin Bordeianu, după ce Roger a fost faultat în careu de un jucător al echipei adverse. În repriza secundă, în minutul 76, Vito a dublat avantajul echipei clujene şi a marcat pentru 2-0, după ce a fost găsit excelent în gura porţii de Petrila. Zece minute mai târziu, în minutul 86, la debutul pentru CFR, Ermal Krasniqi a trimis balonul din centrul careului direct în poarta adversă, stabilind scorul final al partidei, 3-0.

Echipa de start a CFR Cluj: Sava (GK), Peteleu, Billong, Kolinger, Camora (C), Hoban, Itu, Bordeianu, Roger, Janga, Maglica.