Echipele UTA Arad şi Chindia Târgovişte au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1, un meci din etapa a noua a Superligii.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 44, când Akhmatov a şutat de la 25 de metri, balonul s-a dus în bară, a ricoşat în portarul Balauru şi a intrat în plasă. Arădenii au egalat prin Benga, în minutul 86.

UTA Arad: Balauru - Vukcevic, Chindriş, Benga, Hoxhallari (Abeid 81) – Batha (Keseru 46), Isac - Jobello, Cascini (Ubbink 67), Otele (Stahl 67) – Postolachi (Adami 67). ANTRENOR: Ilie Poenaru

CHINDIA: Moldovan - Orozco, Celea, Boldor, Ad. Ioniţă (Atanase 81) - Neguţ, Akhmatov, Vorobjovas, Popadiuc (Dumitraşcu 71) – Cooper (Căpuşă 62), D. Popa. ANTRENOR: Adrian Mihalcea

Cartonaşe galbene: Abeid 90+5 / Celea 9, Boldor 30, Akhmatov 46, Orozco 49

Arbitri: Szabolcs Kovacs - Valentin Avram, Romică Bîrdeş - Florin Andrei

Arbitri VAR: George Vidican - Florin Neacşu

Observator: Teodora Albon