Echipele UTA Arad şi FC Voluntari au încheiat la egalitate duminică, la Arad, scor 1-1, într-un meci al etapei a 18-a din Superligă.

Oaspeţii de la Voluntari au deschis scorul la Arad încă din minutul 2 al meciulu, prin Damaşcan, care a profitat de o eroare a lui Balauru. Egalarea a venit repede, în minutul 13, când Keseru a finalizat o fază de atac, bine construită, a arădenilor.

UTA ARAD: Balauru - Dobrescu, Erico, Benga, Abeid – Ubbink (Fl. Matei 72), Batha (Anton 62) - R. Pop (Şteau 62), Keşeru (Jobello 72), Otele – Postolachi. ANTRENOR: Laszlo Balint

FC VOLUNTARI: M. Popa - Meleke, Matricardi, Armaş - Marcelo Lopes (C. Costin 69), Govea (I. Andres 90), Tavares (A. Vlad 69), Raţa, Aliji (D. Florea 90) - Nemec, Damaşcan (Merloi 90). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Ubbink 32, Batha 38, Erico 53 / Govea 85, A. Vlad 87, Aliji 88

Arbitri: Flueran Viorel Nicusor - Avram Valentin, Cerei Alexandru - Moroiţă Andrei

Arbitri VAR: Popa Cătălin - Dumitru Ionel Valentin (Gherghiţa)

Observator: Aron Huzu