Echipa Universitatea Craiova s-a impus duminică, pe teren propriu, scor 2-1, în meciul cu formaţia FCSB, în etapa a 11-a a Superligii.

În minutul 32 al meciului de la Craiova, Mitrea a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Tamm la Markovic. Andrea Compagno a restabilit egalitatea, tot din penalti, în minutul 45+6. Craiovenii au trecut în avantaj cu un autogol al lui Oaidă (min. 66). FCSB a ajuns la a şasea partidă fără victorie.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Lazar - Papp, Raul Silva, Mitrea - Vătăjelu, Al. Creţu, Screciu (Câmpanu 90), Ed. Florescu (Căpăţână 54), N. Bancu – Nistor (Mateiu 90) – Markovic (Roguljic 77). ANTRENOR: Mirel Rădoi

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Haruţ (Miculescu 46), Oaidă (Radaslavescu) - Cordea, Compagno, Fl. Coman (46 Oct. Popescu). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: M. Rădoi 69, Căpăţână 88, Bancu 90+2 / Dawa 12, Fl. Coman 24, Radunovic 26, Tamm 30, O. Popescu 52, Olaru 88.

Arbitri: Petrescu Radu - Gheorghe Sebastian Eugen, Orbuleţ Mircea -  Popa Cătălin

Arbitri VAR: Chivulete Andrei Florin - Bîrdeş Romică

Observator: Liviu Ciubotariu