Echipa Universitatea Cluj a terminat la egalitate, vineri seară, scor 1-1, meciul disputat pe teren propriu, cu FCU Craiova 1948, din etapa a 9-a a Superligii.

La Cluj, scorul a fost deschis de Universitatea, în minutul 28. Ioan Filip a şutat din careu, Radu Negru a deviat în poartă, iar arbitrul Marcel Bîrsan a oprit meciul timp de patru minute pentru a aştepta decizia VAR. Craiovenii au egalat în al doilea minut al prelungirilor reprizei întâi, când Gabi Iancu a transformat o lovitură liberă de la 25 de metri.

UNIVERSITATEA CLUJ: Gorcea - Chipciu, Fl. Ilie, D. Ispas, Briceag - Bic, R. Pires, I. Filip - Fl. Haită (Tescan 55, G. Simion 87), Ad. Bălan (Boiciuc 55, Purece 83), Ely Fernandes. ANTRENOR: Eugen Neagoe

FCU CRAIOVA: R. Popa - R. Negru, Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert - Asamoah, Vl. Achim - A. Chiţu (Baeten 73), Marquet (Paramatti 83), Bahassa (G. Ganea 86) - G. Iancu (C. Bălan 86). ANTRENOR: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene:  / G. Iancu 4, Asamoah 72, Paramatti 90+1

Arbitri: Bîrsan Marcel - Ghinguleac Radu Adrian, Badea Marius – Vidican Rareş George

Arbitri VAR: Haţegan Ovidiu - Vodă Alexandru

Observator: Aron Huzu