Echipa Sepsi OSK a câştigat luni, pe Cluj Arena, în faţa formaţiei Universitatea Cluj, scor 1-0, într-un meci din etapa a şasea a Superligii. Partida a fost oprită timp de zece minute din cauza scandărilor xenofobe ale suporterilor clujeni.

În minutul 25 al meciului de pe Cluj Arena, arbitrul Sebastian Colţescu a oprit jocul şi i-a trimis pe jucători la cabine din cauza unor scandări xenofobe ale suporterilor clujeni, dar şi a unor materiale pirotehnice aruncate pe teren. Partida a fost întreruptă timp de zece minute. Golul oaspeţilor a fost înscris în minutul 53, când Rondon a stabilit scorul final din pasa lui Aganovic.

U Cluj: Gorcea – R. Romeo, Ilie, Ispas, Pârvulescu (Briceag 64’) – Bic (Remacle 63), Romario, I. Filip (Hait[ 78’) – Chipciu (Hlistei 78), Bălan, Ely Fernandes (Boiciuc 46’). Antrenor: Erik Lincar

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, B. Mitrea, Ispas (A. Dumitrescu 76’) - Rodriguez, Păun, Aganovic (Achahbar 76’) - Bărbuţ (Ashkovski 69’), Rondon (Al. Tudorie 69’), Gheorghe (Damaşcan 88’). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Pârvulescu 42, R. Romeo 51 / Păun 27,90+1, B. Mitrea 44

Cartonaş roşu: Păun (Sepsi) min. 90+1

Arbitri: Sebastian Colţescu - Sebastian Gheorghe, Mircea Orbuleţ - Florin Andrei

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache  - Ionel Valentin Dumitru

Observator: Nicolae Grigorescu