Un participant la semimaratonul Elche a murit. Alergătorul avea 21 de ani

Un participant la semimaratonul Elche a murit. Alergătorul avea 21 de ani
FOTO: Facebook Media Maraton Elche

Un participant la semimaratonul Elche a încetat din viaţă, duminică, la finalul cursei. El avea 21 de ani.

Potrivit organizatorilor ediţiei cu numărul 50 a maratonului, concurentul, care s-a prăbuşit imediat după ce a trecut linia de sosire, nu a mai putut fi salvat, deşi el a fost dus la spital în speranţa că va supravieţui.

La competiţie au participat 3.200 de alergători. Mulţi dintre ei s-au plâns de căldura mare din timpul concursului.  

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră