Echipa turcă Gaziantep a fost învinsă luni, în deplasare, scor 0-2, de către Beşiktaş Istanbul, într-un meci din etapa a 10-a din Super Lig.

După o primă repriză fără gol, în care oaspeţii au rezistat, Beşiktaş a deschis scorul în minutul 63, prin Salih Ucan, iar Cenk Tosun l-a majorat în minutul 75. Pe final de meci, ambele formaţii au avut câte un jucător eliminat şi Beşiktaş s-a impus cu 2-0.

La Gaziantep, echipa antrenată de Marius Şumudică, au fost titulari portarul Florin Niţă, fundaşul Junior Morais, mijlocaşul Alexandru Maxim şi atacantul Denis Drăguş, acesta fiind înlocuit în minutul 82.

Beşiktasş e pe locul 4, cu 19 puncte, iar Gaziantep e pe 16, cu 9 puncte.