Gaziantep, echipa turcă pregătită de tehnicianul român Marius Şumudică, a fost învinsă duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de către Fenerbahce Istanbul, în etapa a 20-a din Super Lig.

Gziantep a început meciul cu Florin Niţă, Alexandru Maxim şi Denis Drăguş titulari, iar prima repriză s-a încheiat fără gol. După pauză, Fenerbache a ratat un penalti, prin Edin Dzeko, în minutul 50, dar elevii lui Ismail Kartal s-au impus cu 1-0 după ce Irfan Can Kahveci a marcat în minutul 81 şi a adus victoria oaspeţilor. Maxim a fost înlocuit în minutul 89.

În clasament, Fenerbahce este lider, cu 53 de puncte. Gaziantep este pe locul 16, cu 21 de puncte.