Echipa UTA Arad a pierdut vineri, pe teren propriu, meciul disputat în compania echipei Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-4. Partida s-a disputat în etapa a 19-a din Superligă.

Oaspeţii au deschis scorul la Arad din penalti, acordat de Cătălin Popa după un fault al lui Keseru. A transformat Cosmin Matei, în minutul 28. Egalitatea a fost restabilită în numai două minute de către Otele (min. 30). După pauză, Sepsi a trecut din nou în avataj cu golul lui Marius Ştefănescu, din minutul 53, iar în minutul 64 Tudorie a dus scorul la 3-1 pentru oaspeţi. Aly Abeid a fost eliminat în minutul 69, lăsând-o pe UTA în zece. Scorul final a fost stabilit de N. Păun, în minutul 90+5.

UTA ARAD: Fl. Iacob - Vukcevic, Benga, P. Anton, Abeid - Batha, Fl. Matei (Cibi 56) – R. Pop (Dobrescu 72), Keseru (Stahl 58), Otele – Postolachi (Godwin 70). ANTRENOR: Laszlo Balint

SEPSI: Niczuly – Aganovic(R. Dimitrov 86), Ninaj, N. Tamas, Dumitrescu - N. Păun, J. Rodriguez (Francisco Junior 86) – Rondon (R. Varga 86), C. Matei, M. Ştefănescu (I. Gheorghe 73) – Safranko (Tudorie 60). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Cibi 85 / M. Ştefănescu 39. Niczuly 45+3, Tudorie 73

Cartonaş roşu: Abeid (UTA Arad) min. 70

Arbitri: Cătălin Popa - Mircea Orbuleţ, Romică Bîrdeş - Szabolcs Kovacs

Arbitri VAR: Rareş George Vidican - Alexandru Cerei

Observator: Nicolae Grigorescu