Echipa Universitatea Craiova a câştigat duminică, în deplasare, scor 2-1, meciul cu formaţia UTA Arad, din etapa a 15-a a Superligii.

Abeid a deschis scorul pentru gazde, în minutul 13. În primul minut de prelungire al primei reprize, Baiaram a egalat cu o lovitură de cap, la centrarea lui Nistor. Arădeanul Anton a fost eliminat în minutul 50, pentru un al doilea cartonaş galben, iar craiovenii au preluat conducerea pe tabelă prin acelaşi Baiaram, cu un gol din pasa lui Nistor.

UTA: Fl. Iacob – Dobrescu (Keseru 86), Erico, Benga, Abeid - R. Pop (Negoescu 56), Cascini (Fl. Matei 77), P. Anton – Otele (Jobello 77), Postolachi, Stahl (Batha 56). ANTRENOR: Ilie Poenaru

UNIVERSITATEA CRAIOVA: Arlauskis - Papp, Mitrea, Screciu - Vătăjelu, Al. Creţu (Roguljic 84), Nistor, Căpăţână (Mateiu 67), Bancu – Rivaldinho (Markovic 72), Baiaram (Cîmpanu 67). ANTRENOR: Mirel Rădoi

Cartonaşe galbene: Anton 43, Erico 88 / Nistor 31, Papp 66, Bancu 82, Roguljic 90+1

Cartonaş roşu: Anton (UTA Arad) min. 51

Arbitri: Chivulete Andrei Florin - Constantinescu Andrei, Bucsi Imre-Laszlo – Andrei Florin

Arbitri VAR: Kovacs Szabolcs - Bîrdeş Romică

Observator: Zoltan Szekely