Echipele Universitatea Cluj şi UTA Arad au încheiat la egalitate, duminică, scor 0-0, într-un meci contând pentru etapa a 20-a din Superligă.

La meciul de pe Cluj Arena, arădenii s-au mulţumit cu un egal, în timp ce clujenii au ratat câteva ocazii mari, prin Adrian Bălan şi Mamadou Thiam. În repriza secundă, meciul a fost întrerupt câteva minute pentru că o plasă de la una din porţile terenului s-a rupt. Arădenii au ajuns la zece meciuri consecutive fără victorie în superligă şi sunt pe locul 15, cu 18 puncte. Clujenii sunt doar cu un loc mai sus în clasament, cu 19 puncte.

U CLUJ: Gorcea - Vlădoiu, Fl. Ilie, Ispas, Briceag – Remacle (Fulop 46), G. Simion, Purece (Romario Pires 34) - Chipciu, Ad. Bălan (Ely Fernandes 77), Thiam. ANTRENOR: Eugen Neagoe

UTA ARAD: Fl. Iacob - Vukcevic, Benga, Hoxhallari, Dobrescu – Anton (Cascini 76), Batha - R. Pop (C. Maxim 85), Ubbink (Isac 90), Otele (Jobello 85) - Keşeru (Postolachi 75). ANTRENOR: Laszlo Balint

Cartonaşe galbene: Ad. Bălan 71, G. Simion 89, Ispas 90+5, Vlădoiu 90+8 / Batha 65

Arbitri: Coza Ionuţ - Urzică Vladimir, Marchidanu Marius – Popa Cătălin

Arbitri VAR: Barbu Marian - Gabriel Stroe

Observator: Corneliu Fecioru