Superliga: Oţelul Galaţi – Metaloglobus 2-2

Superliga: Oţelul Galaţi – Metaloglobus 2-2

Echipa bucureşteană Metaloglobus a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Oţelul Galaţi, în etapa a 7-a din play-out-ul Superligii

La Galaţi, gazdele au lovit bara, în minutul 29, prin Iacob, pentru ca şase minute mai târziu Purece să deschidă scorul pentru oaspeţi. Pe final de repriză, Zakir a făcut 2-0 pentru bucureşteni, în minutul 45+2, dar gazdele au reuşit să revină. Patrick a redus din diferenţă, în minutul 74, iar în minutul 84 tot Patrick a egalat. Oţelul - Metaloglobus 2-2 şi gălăţenii sunt pe locul 5 în play-out, cu 29 de puncte. Metaloglobus, care este deja retrogradat, e a zecea, ultima, cu 12 puncte.

OŢELUL: Dur-Bozoancă - Zhelev, Zivulic, P. Iacob, Kazu - Lameira, P. Nuno (Debeljuh 63) - Bană, Bruno Paz (A. Ciobanu 46; Manuel Lopes 82), Luan Campos (Andrezinho 62) - Patrick. ANTRENOR: Stjepan Tomas

METALOGLOBUS: Gavrilaş - G. Dumitru, Camara, Pasagic, R. Neacşu - Zakir, B. Carvalho (Ghimfuş 81), Sabater (Al. Irimia 70), Purece - Abbey (Ţîrlea 89), Visic (Huiban 81). ANTRENOR: Florin Bratu

Cartonaşe galbene: L. Campos 47, Bană 64, Zhelev 90+2 / Abbey 64, G. Dumitru 87

Arbitri: Peşu Ionela Alina - Constantinescu Daniela, Bobe Ionuţ

Arbitri VAR: Costreie Sorin - Porumbel Valentin

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor