Reprezentativa Algeriei a învins, marţi dimineaţa, la San Francisco, cu scorul de 2-1, selecţionata Iordaniei, în etapa a doua a grupei J de la Cupa Mondială. În urma acestui rezultat, iordanienii sunt eliminaţi de la Cupa Mondială.
Pentru Iordania a marcat Al-Rashdan, în minutul 36.
Golurile Algeriei au fost înscrise de Nadir Benbouali, în minutul 69, Gouiri, în minutul 82.
Iordania: Abulaila - Nasib, Al-Arab, Dahab (Obaid - 90+1) - Haddad, Al-Rashdan, Al-Rawabdeh, Abu Taha (Abu Hasheesh - 85) - Al-Mardi (Al-Fakhouri - 76), Olwan (Sharah - 90+1), Al-Tamari (Azaizeh - 84). Selecţioner: Jamal Sellami
Algeria: Zidane - Aït Nouri (Hadjami - 85), Bensebaïni, Mandi, Belghali - Maza, Zerrouki (Bentaleb - 46), Boudaoui (Benbouali - 46) - Chaibi, Gouiri (Belaid - 86), Mahrez (Moussa - 76). Selecţioner: Vladimir Petkovic
Meciul a fost arbitrat de slovenul Slavko Vincic.




























