Echipa ilfoveană FC Voluntari a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu fornaţia sibiană FC Hermannstadt, în primul meci din play-out-ul Superligii.

Gazdele au deschis scorul la Voluntari, prin Damaşcan, în minutul 30, care a primit o pasă de la Ricardinho. Egalarea a venit în minutul 69, când Silviu Balaure a şutat din careu.

FC VOLUNTARI: M. Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Marcelo Lopes (Dumiter 86), Sigurjonsson, U. Meleke, Raţă (Merloi 79), Aliji – Nemec (D. Florea 79), Damaşcan. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FC HERMANNSTADT: Letica - Medina, Bejan, I. Stoica, Issah (P. Petrescu 75) – S. Balaure (Bărbuţ 83), Biceanu (Baba Alhassan 46), Sota Mino, C. Popescu - G. Iancu (Babic 83), D. Paraschiv (Limaj 36). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

Cartonaşe galbene: Aliji 47, Matricardi 61, Damaşcan 90+2 / Sota Mino 30, Issah 65

Arbitri: Iulian Călin – George Florin Neacşu, Romică Bîrdeş - Claudiu Marcu

Arbitri VAR: Sorin Costreie – Cristina Mariana Trandafir

Observator: Alexandru Deaconu