Echipa Chindia Târgovişte a învins luni, în deplasare, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, într-un meci etapa a doua din play-out-ul Superligii.

În minutul 6 al meciului de la Mioveni, Popadiuc a înscris pentru Chindia cu un şut centrare din afara careului, arbitrul Bogdan Dumitrache a validat golul si a asteptat confirmarea VAR, dar după cinci minute de consultari, golul a fost anulat pentru o pozitie de ofsaid.

Oaspeţii au marcat totuşi în minutul 52, prin Căpuşă, şut de la marginea careului, şi Chindia s-a impus cu 1-0.

CS MIOVENI: Greab - Sno, Garutti, Scarlatache, M. Pedroso – M. Panait (V. Pop 46), Lixandru (Benchaib 67), Lepistu (Gutea 82) – Antal (Rădescu 61), B. Rusu, Buziuc (Carnat 61). ANTRENOR: Nicolae Dică

CHINDIA TÂRGOVIŞTE: Căbuz - Căpuşă, Celea, Corinus, C. Dumitraşcu - Dulca, Akhmatov (Vorobjovas 90) - A. Şerban (Atanase 89), Popadiuc, Neguţ (C. Dinu 84) - D. Popa (S. Buş 80). ANTRENOR: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Panait 5 / Căpuşă 60, A. Şerban 60, A. Petrea 86

Arbitri: Bogdan Dumitrache - Mircea Orbuleţ, Alexandru Vodă - Valentin Porumbel

Arbitri VAR: Andrei Chivulete - Cristian Moldoveanu

Observator: Adrian Vidan