Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

În prima repriză clujenii au avut un singur şut pe poartă, al lui Juricic, din minutul 34, iar oaspeţii au avut şi ei o şansă bună, la şutul lui Silva, scos de Răzvan Sava, în minutul 31.

Gazdele nu şi-au revenit nici după pauză, repriza secundă fiind săracă în faze de poartă. S-a terminat 0-0 şi Oţelul a ajuns la nouă meciuri egale în acest sezon. Gălăţenii au 15 puncte şi sunt pe locul 9, iar CFR Cluj rămâne pe locul secund, cu 27 de puncte, ratând şansa să se apropie la doar un punct de liderul FCSB.

CFR CLUJ: R. Sava - Mogoş, Ajeti, Kresic, Morgan – Cvek (L. Mihai 90+1), Muhar, Deac (Konoplyanka 65) - Otele, Juricic (Jefte Betancor 65), Bîrligea (R. Filip 46). ANTRENOR: Andrea Mandorlini

OŢELUL: Dur-Bozoancă - Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva - Cisotti, A. Lopez (Zivulic 66), Samuel Teles (Jardan 59) – Maciel (Adăscăliţei 89), Al. Pop (Fatai 59), R. Tănasă (Bodişteanu 65). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Cvek 77 / J. Cisse 40, Zivulic 81, Miguel Silva 84, Zhelev 84

Arbitri: Iulian Călin - Romică Bîrdeş, Ionuţ Bobe - Robert Avram